Jsi opravdová?

Být OPRAVDOVÝ, to je zázrak, je to velká proměna, které předchází mnoho změn nás samotných, zkušeností a pochopení.

Dokážete si uvědomit vše, co patří k tomu, že JSTE OPRAVDOVÍ?

Všichni nebo většina z nás, jsme hluboce poznamenaní mnoha vzorci myšlení, chování, které nás, naši přirozenost a opravdovost, velmi ovlivňují, zastírají a potlačují.

Jistě si uvědomíte, že v různých vztahových situacích nedokážete vyjádřit opravdu vše, co v danou chvíli cítíte a co potřebujete. Nedokážete říci na rovinu to, co máte v mysli, v srdci nebo to, co bytostně cítíte uvnitř sebe.

ALE TO JE PROBLÉM.

To je přesně to, co nás dělá nespokojené, naštvané, nutí nás to vytvářet si různé domněnky nebo díky tomu čelíme nedorozuměním, pomluvám a hádkám. Vytváří to problémy ve vztazích doma, mezi příbuznými i v práci a my nevíme, jak z toho ven, nevíme, co je správné a co ne. Často setrváváme v nějakém vztahu – třeba pracovním a jsme nešťastní, nespokojení, nenaplnění.

Důvodem jsou právě vzorce, které jsme obvykle přejali od našich rodičů, od všech, kdo nás formoval v době našeho dětství, dospívání, tedy i školství a jiné instituce.

NEJEN CHYBNÉ VZORCE ZA TO MŮŽOU.

Velmi často se stalo, že když jsme v dětství jednali a vyjadřovali naprosto přirozeně a spontánně své emoce, pocity i názory, dostali jsme pěknou „sprchu“. Dostali jsme vynadáno, někdy i pohlavek nebo nám bylo velmi důrazně vysvětleno, že to nesmíme!

Provázely nás připomínky, podmínky, tresty, výčitky a velmi strohé zákazy. Došlo k naprostému potlačení zdravé přirozenosti a vyjadřování našich potřeb, pocitů a emocí. Následkem toho jsou nepochopené, pokřivené, nenaplněné vztahy ve všech systémech, přicházejí i nemoce, nadváha a jiné bonusy.

Znáte ty věty typu: “ jak se to chováš…, s kým si myslíš, že mluvíš…, co to meleš…, jsi normální?!…, okamžitě se uklidni nebo ti dám na zadek…“ Nebo nás omezovaly obavy „co si o nás řeknou, když se takhle chováš…, to nesmíš říkat, to se nedělá“

To vše nás pomalu nutilo zapomenout na to, že se mohu vyjádřit, říci pravdu, tak, jak to cítím, tak, jak to doopravdy je. Začali jsme si vytvářet a nasazovat masky, které nás dělají takové, jaké nás chce mít okolí, ale uvnitř nás se to někdy pere, dusíme tam svoje názory, pocity a potřeby. Pak jsme plní balastu a nedokáže nás už naplnit nic hezkého, ani to nevnímáme, není kam by se to nacpalo, nevejde se to do nás.

Býváme plni křivd, zlosti, neodpuštění, zášti, nenávisti, nespokojenosti a strachů. Jak můžeme takové tělo a mysl naplnit láskou, sebeláskou, zdravou sebedůvěrou a vírou, radostí a pozitivními prožitky. Skutečně není kam by se to vešlo.

UZAVÍRÁME V SOBĚ SVOJI VNITŘNÍ PRAVDU. Nakonec nejsme schopni být upřímní, opravdový a následkem toho trpíme my (možná si to ani do určité míry neuvědomujeme), ale trpí i naše okolí.

JE TO JEDNODUCHÉ.

Pokud nevyjádříme svoji opravdovost v jakékoliv situaci, vlastně lžeme nejen sobě, ale i tomu druhému. To není zrovna dobré. Většinou se cítíte špatně, štve vás něco a nedokážeme to vyjádřit, říct to a tím nastavit situaci příznivě pro sebe samotné i pro druhé.

I já jsem to tak měla, moc jsem si neuvědomovala, jak to je destruktivní, jaké jsou to nepříjemné energie, ve kterých se nacházíme a vzájemně se ovlivňujeme.

V partnerství  a všech vztazích je to  velmi důležitý aspekt, protože jedině tak si uchováváme svoji vlastní zdravou sílu a moc. O kterou nás všechny ty chybné vzorce, mylná přesvědčení, omezení, manipulace, ovládání připravují. Najednou nejsme tvořiteli svého vlastního a reálného života, protože děláme věci podle toho, jak se to očekává, ne podle toho ,jak to chceme a cítíme my.

JAKMILE SE ZAČNEME ROZVÍJET A UVĚDOMOVAT SI SEBE SAMA, PRACOVAT NA TOM, ABYCHOM BYLI ŠŤASTNÍ, SPOKOJENÍ A ZDRAVÍ, PAK DOJDEME I DO FÁZE, KDY NÁS OKOLNOSTI VŠEDNÍCH DNÍ DONUTÍ VYŘEŠIT I TOTO ŽIVOTNÍ TÉMA. PAK SE STANETE OPRAVDOVÝMI LIDMI.

Být opravdový je dar, zjišťuji, že se mi žije velmi dobře a lehce, vnímám absolutní svobodu, volnost, mohu se opřít o svoji zdravou sebedůvěru a kdykoliv vyjádřím svoji vnitřní pravdu, TU OPRAVDOVOST. V dané situaci, vnímám, jak úžasně je to přijímáno mým okolím. Vnímám, jak kolem mě panuje přijetí, respekt, pochopení a nejsou už žádné konflikty ani nedorozumění.

VNÍMÁM OPRAVDOVOU SPOKOJENOST.

Přeji vám všem, abyste to zažili, abyste pochopili, jak velký je to dar pro vás a také pro celou společnost. Abyste se třeba už netrápili tím, že váš kolega nebo partner, rodič či tchýně dělá něco, co vám v hloubi vás samotných nedělá dobře a vy to nedokážete říct, užíráte se, vztekáte se uvnitř sama sebe, pomlouváte je a vysíláte k nim nehezké věci. Není vám v tomto vztahu dobře a vy to z nějakého důvodu nedokážete změnit. Přitom je to opravdu ve vaší moci.

Vadí mi něco? Ano, mám na to nárok, jsem taková, jsem tak nastavená, proto to řeknu, nemusím to říct zle ani jízlivě, prostě to řeknu v klidu, tak, jak to je. Požádám dotyčného o jeho pozornost k danému tématu, vysvětlím, co se se mnou děje a co mi vadí, možná i pochopím, že vůbec netušil, že mě něčím rozčiluje, možná okolí vůbec nevnímá moje pocity a ani je nesdílí, možná zjistím, že je to zcela můj problém, který si musím ještě uvědomit a zpracovat… Ale důležité je, že se vyjádřím, najednou se rozjede soukolí tolika uvědomění, jedině tak dostanu já i ostatní šanci něco změnit.

Když bych se, ale nevyjádřila, tak jsem  ani nedala upřímnou šanci něco změnit nebo si uvědomit. Nakonec třeba zjistím, že změnu udělají rádi, že jim to nevadí.

A výsledek…? Je klid, já mám klid, dotyčný má klid a navíc se mezi námi prohloubí vztah, vážíme si sebe navzájem, respektujeme se a víme, že k sobě dokážeme být OPRAVDOVÍ.

Tento vzorec si můžeme nasadit na jakýkoliv vztah, problém či situaci. Když jsem začala svoji opravdovost žít, (a věřte mi, chvílema jsem se nepoznávala), tak jsem zjistila, jak je to nádherné. Kolik vyjasněných situací se najednou objevilo, kolik pocitů radosti, vzájemného pochopení a podpory, jsem cítila.

Kolik vztahů najednou třeba i skončilo a je to tak dobře! Protože někdy udržujeme vztahy, které ani jedné straně nic nedávají, naopak ubírají – minimálně energii nebo přináší hlubokou nespokojenost. V takovém případě je opravdu úleva vše uzavřít, ukončit a jít si svoji cestou. Obvykle později pochopíme, že jsme si už dali co jsme měli, že jsme si splnili nějaký úkol a prožili nějakou zkušenost, která nás posunula dál. Je hezké za to poděkovat a vědomě vše propustit, odpustit a opustit.

To všechno se můžete naučit, můžete to objevit, uzdravit a uvést to do svého života, moc ráda vám s tím pomohu, napsala jsem elektronickou knihu, která vás krok za krokem vede k vašemu zdravému vyladění a novým, pevným základům pro spokojený život, velmi brzy bude ke stažení na mých stránkách nebo si můžete přečíst zajímavý ebook, kde najdete spoustu informací, které vás provedou souvislostmi s životními problémy a pocity nespokojenosti, tento ebook je jakousi mapou, kde pochopíte proč je důležité si postavit nové a zdravé základy a je pro vás ke stažení zdarma zde>>>.

Přeji vám hodně úspěchů ve vašem životě,hodně pozitivních změn, které vám přinesou radost, klid, naplnění A VAŠI JEDINEČNOU OPRAVDOVOST.

S láskou Blanka

 

Meditace zdarma

Odložte vlivy, vzorce myšlení i chování a jiné zátěže, které si nesete od svých předků a vydejte se na cestu k sobě, ke své pravdivé duši, ke svému prapůvodnímu nastavení.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • PROBUZENÍ ŽENSKÉ SÍLY eBook ZDARMA

    Získejte orientační "mapu" a pochopíte proč je důležité si postavit nové a pevné základy pro spokojený život

  • Nejnovější články
  • Setkáme se na facebooku